سوال : گاهی اوقات و البته به ندرت برخی سیستمهای مبتنی بر بستر کلود قابلیت ریموت زدن به سرور را ندرند و با پیغامی مبنی بر مشکل در لایسنس سرور مواجه می شوند. راه حل چیست؟

برای حل این مشکل

  1. ابتدا از طریق سایت Arvancloud.com با استفاده از ایمیل و رمز ورود وارد پروفایل کاربری شخص می شویم
  2. در پیشخان باز شده وارد بخش سرور ابری می شویم.
  3. در این قسمت از فهرست ابرکها گزینه فروغ را می زنیم و در پایین فهرست نام و مشخصات ابرک مورد نظر نمایش داده می شود.
  4. سمت چپ صفحه زیر بخش "عملیات" گزینه ی کنسول را باز می کنیم و در پنل کنسول صفحه ورود به ویندوز سرور نمایش داده می شود که با ورود نام کاربر و پسورد اختصاصی ویندوز وارد محیط ویندوز سرور می شویم.
  5. از قسمت Run وارد Registry Editor (Regedit) شده و وارد مسیر زیر می شویم:

Hkey_Local_Machine => SYSTEM => CurrentControlSet => Control => RCM

  1. در این قسمت 3 شاخه به نامهای GracePriode , Licensing Core , Secrets  وجود دارد که باید تنها 2 شاخه به نامهای GracePriode , Secrets را حذف نماییم (نکته مهم: هرگز شاخه Licensing Core را حذف ننمایید). البته اگر با خطای Access Denide روبرو شدیم باید روی شاخه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه ی Permissions… را زده و از صفحه باز شده یوزر administrator را انتخاب و دسترسی فول را انتخاب نماییم و اگر با خطا مواجه شده یا اینکه دسترسی باز نشد از همان صفحه دکمه پایین سمت راست به نام Advanced را زده و در قسمت بالای صفحه ی مورد نظر جلوی یوزر انتخاب شده برای بخش Owner گزینه Change را زده و مجدد از قسمت Advanced و بخش Find Now یوزر Administrator را انتخاب کرده و OK را میزنیم و بقیه مراحل فعالسازی دسترسی کامل را انجام می دهیم و در نهایت شاخه های مورد نظر را حذف می نماییم.
  2. بعد از این کار ویندوز را راه اندازی مجدد کرده و در نهایت مشکل ریموت زدن از سیستمها به سرور حل خواهد شد.

در صورتی که پاسخ فوق مشکل شما را برطرف نکرد لطفا با ما تماس بگیرید.

تلفن پشتیبانی : 03132224821