سوال : چرا بعد از باز کردن برنامه در قسمت ثبت فاکتور با پنجره قرمز رنگ مواجه میشم و اجازه سند زدن ندارم ؟

این مشکل بخاطر شناخته نشدن قفل شما توسط برنامه و باز شدن برنامه بصورت دمو ایجاد میشود .

دلایلی که باعث میشود برنامه بصورت دمو باز شود :

  1.  قفل سخت افزاری برنامه به سیستم وصل نیست.
  2.  قفل سخت افزاری اشتباه به سیستم متصل شده است .
  3. قبل از شناخته شدن قفل توسط سیستم برنامه حسابداری را باز کرده اید ( در این حالت باید برنامه خود را بسته و مجددا باز کنید ).
  4. ویروسی شدن قفل ، که اگر قفل را باز کنید مشاهده میکنید اسم پوشه ها بصورت ناخوانا در آمده است ( برای رفع این مشکل باید این مراحل را به ترتیب انجام دهید  1) بکاپ های خود را از روی فلش بر دارید و در جایی دیگر کپی کنید .    2) فلش خود را فرمت کنید .      3) سپس از طریق درایو C وارد قسمت  Programs file  شده و پوشه Zomorod24  راداخل فلش کپی کنید .  )
  5.   اگر پس از وصل کردن قفل خود به سیستم در قسمت This PC قفل نمایش داده نشد مشکل پورت سیستم و یا سوختن فلش سخت افزاری میباشد . ابتدا فلش خود را با دیگر پورت های سیستم خود امتحان کنید اگر فلش توسط سیستم شناخته شد ، مشکل خرابی پورت سیستم بوده و اگر باز قفل شناخته نشد قفل سخت افزاری سوخته است و باید با شرکت زمرد تماس بگیرید .
  6.  اگر روش های بالا را تست کردید اما باز هم مشکل رفع نشد قفل سخت افزاری خود را کلیک کرده تا باز شود ، سپس قسمت SETUP ZMD را باز کرده و مجدد SETUP ZOMOROD  را باز کنید . و در مرحله بعد SETUP ZOMOROD24  را کلیک کنید تا باز شود و پوشه Dungl setup را باز کرده و سپس فایل Acces database angin  را اجرا کرده و پیغامی نمایش داده میشود که تایید کنید تا برنامه یک بار remove شود و سپس همون فایل را مجدد اجرا و نصب کرده تا مشکل حل شود .

در صورتی که پاسخ فوق مشکل شما را برطرف نکرد لطفا با ما تماس بگیرید.

تلفن پشتیبانی : 03132224821

call