نحوه بررسی لیست بدهکاران طلا و دیرکرد بدهکاری

بدهکاری و بستانکاری اصطلاحاتی هستند که توسط حسابداران و در هنگام ثبت معاملات در نرم افزارهای حسابداری استفاده میشود . و به زبان ساده تر در معاملات کسی که بدهکار است کالا یا پولی را باید پرداخت کند و کسی که بستانکار باید کالا یا پولی را دریافت کند .

در این آموزش میخواهیم لیست بدهکاران طلا و روزهای بدهکاری آنها را  در برنامه حسابداری طلا زمرد را مشاهده کنیم .

برای انجام این کار باید مسیر زیر را دنبال کنید :

منوی اصلی >>> گزارشات روزانه >>> لیست حساب >>>لیست دوره ای >>> بدهکاران وزنی

نحوه بررسی بدهکاران طلا و روزها بدهکاری در نرم افزار حسابداری طلا زمرد:

1) از منوی اصلی بر روی گزارشات روزانه کلیک کرده و از منوی باز شده لیست حساب را انتخاب کنید .و سپس از منوی جدید لیست دوره ای را انتخاب کنید و در آخر بر روی لیست بدهکاران وزنی را کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) در صفحه باز شده در قسمت تا تاریخ ، تاریخ روز وارد شده است پس از ظاهر شدن تاریخ بر روی آیکون تیک سبز رنگ کلیک کنید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) مطابق تصویر زیر لیست به شما نمایش داده میشود .سمت راست تصویر گزارش بدهکاری های طلا و در سمت چپ تصویر وزن و تعداد روز بدهکار نمایش داده میشود .( در قسمت مراجعه ، تاریخ آخرین سند برای این مشتری را نشان داده میشود . و در قسمت مشخصات اگر مشخصاتی برای مشتری ثبت کرده باشید نمایش داده میشود)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) شما میتوانید برای پرداخت یا دریافت طلا در مورد این فاکتور ، باید بر روی گزینه دریافت / پرداخت کلیک کنید ( ابتدا ردیف مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بر روی دریافت / پرداخت کلیک کنید )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) سپس در صفحه باز شده بر روی ثبت کلیک کنید . (اگر به آخرین سند در قسمت ثبت فاکتور مراجعه کنید خواهید دید که با کد 118 دریافت طلا انجام شده است .)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6)اگر  بر روی گزینه فیلتر لیست کلیک کنید میتوانید مشخص کنید چه لیست بدهکاری مشتریانی به شما نمایش داده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7) در کادر زیر کد حساب مشتریانی که میخواهید نمایش داده شود را وارد کرده و اینتر ( Enter ) بزنید.بطور مثال ما میخواهیم لیست سازندگان و کیفی نمایش داده شود عدد 24 ( مشتریان تهران ) را وارد کرده ایم .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8)مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید کرد لیست فیلتر شده است و در مثال ما فقط لیست مشتریان تهران نمایش داده شده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9) بر روی چاپ این گزارش بر روی چاپ کلیک کنید (و در صفحه باز شده بر روی print کلیک کنید .در صفحه باز شده محل ذخیره سازی فایل و  نام برای فایل خود وارد کرده و در آخر بر روی Save کلیک کنید .مشاهده خواهید کرد که فایل پی دی اف در محل ذخیره سازی وجود دارد . بر روی فایل کلیک کرده تا باز شود فاکتوری مطابق زیر خواهید دید.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه :

برای نمایش لیست بدهکاران طلا و روزبدهکاری باید از مسیر منوی اصلی >>> گزارشات روزانه >>> لیست حساب >>>لیست دوره ای >>> بدهکاران وزنی  صفحه مورد نظر را باز کرده و سپس بر روی آیکون تیک سبز رنگ کلیک کنید .

 

 

 

 

 

 

 

 

call